Kas ir bakteriālā vaginoze?

Lielākajai daļai sieviešu maksts laiku pa laikam nedaudz smako, un parasti par to nav jāuztraucas. Bet, ja smaka, kas nāk no maksts, ir stipra un atgādina sapuvušas zivis, tas varētu liecināt par bakteriālo vaginozi vai BV. Bakteriālā vaginoze ir visizplatītākā maksts infekcija, kas izraisa smaku, un tā ietekmē katru ceturto sievieti Eiropā. Sievietēm reproduktīvā vecumā ir vislielākais BV risks, taču varat inficēties jebkurā vecumā. Kaut arī BV izraisa baktēriju nelīdzsvarotība un tā netiek uzskatīta par seksuāli transmisīvu slimību, tas var palielināt risku saslimt ar nopietnāku slimību, piemēram, hlamīdijām. Labā ziņa ir tā, ka BV ir viegli ārstējama slimība un novēršama ar dabīgiem produktiem, kurus varat iegādāties tiešsaistē vai vietējā aptiekā.

Bakteriālās vaginozes simptomi

Bakteriālās vaginozes pazīmes ir maksts izdalījumi ar asu, zivīm līdzīgu smaku, kas dažreiz pasliktinās seksa laikā vai pēc tā. Bieži mainās arī izdalījumu faktūra un krāsa. Jūs varat pamanīt, ka izdalījumi no maksts kļūst šķidrāki un ūdeņaināki un ka tie iegūst pelēcīgi baltu nokrāsu. Dažām sievietēm maksts zonā ir arī nieze vai kairinājums, taču tas ir diezgan reti. Un pat pusei no visām sievietēm, kuras ir inficētas ar BV, faktiski vispār nav simptomu.

Bakteriālās vaginozes ārstēšana

BV parasti ārstē ar ārsta izrakstītām antibiotikām vai želejām vai krēmiem, taču daudzām sievietēm palīdz arī efektīvie bezrecepšu medikamenti. Antibiotiku negatīvie aspekti izpaužās, ka makstī iznīcina gan labvēlīgās, gan kaitīgās baktērijas, kas izjauc baktēriju līdzsvaru un palielina citu infekciju risku. Diemžēl, neskatoties uz ārstēšanu, 12 mēnešu laikā atkārtojas puse no visām infekcijām. Lai izvairītos no atkārtotām bakteriālās vaginozes infekcijām, ieteicams izmēģināt dabīgu produktu, piemēram, Multi-Gyn ActiGel, bezrecepšu alternatīvu antibiotikām, kas atbalsta labās baktērijas un piedāvā tūlītēju atbrīvojumu no kairinošiem BV simptomiem. Vīriešu dzimuma partneri nav jāārstē no BV, bet, ja esat sieviete ar partneri sievieti, jāārstē arī viņa, jo sievietes dzimumakta laikā var nodot infekciju viena otrai. Īpaši svarīgi ir ārstēties, ja esat grūtniece, jo BV var izraisīt priekšlaicīgas dzemdības vai spontāno abortu.

Kā ārstēt bakteriālo vaginozi

Lai ārstētu bakteriālo vaginozi ar Multi-Gyn ActiGel, vienkārši izspiest nelielu daudzumu uz pirksta gala un vismaz piecu dienu garumā vismaz divas reizes dienā apstrādājiet ādas zonu ap maksti. Tā kā gēls ir dabīgs produkts bez blakusparādībām, to varat lietot tik bieži, cik vēlaties, lai stiprinātu maksts veselību un novērstu BV, kā arī sēnīšu infekcijas. Lietojiet to, lai atbrīvotos no BV simptomiem un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Bakteriālo vaginozi izraisa

Ne tikai zarnas, bet arī jūsu maksts satur baktērijas, turklāt to skaits ir lielāks, nekā jebkur citur jūsu ķermenī, lielākā daļa no tām ir Lactobacillus. Šīs “labās” baktērijas veic dubultu pienākumu, gan regulējot maksts pH līmeni, gan kontrolējot kaitīgās baktērijas. Bet, ja maksts pH paaugstinās virs 4,5, šis dabiskais līdzsvars tiek izjaukts un kaitīgās baktērijas var sākt nekontrolējami augt, kā rezultātā rodas bakteriālā vaginoze. Pētnieki joprojām pilnībā neizprot šo izmaiņu cēloņus, taču ir daži faktori, kas, iespējams, palielina infekcijas risku. Piemēram, bakteriālā vaginoze, visticamāk, rodas, ja:

  • jūs smēķējat
  • esat grūtniece
  • ir vairāki seksa partneri
  • ir dzimumattiecības ar jaunu partneri
  • esat sieviete un stājaties dzimumattiecībās ar citām sievietēm
  • pārmērīgi mazgājat maksti
  • lietojiet intrauterīnos kontracepcijas līdzekļus
  • maksts zona neražo pietiekami daudz Lactobacilli baktēriju

Bakteriālā vaginoze vai sēnīšu infekcijas?

Bakteriālā vaginoze un sēnīšu infekcijas ir visizplatītākās sieviešu maksts problēmas, un, tā kā tām ir līdzīgi simptomi, abas reizēm tiek sajauktas. Kaut arī abas izraisa dabiskās maksts floras nelīdzsvarotība un parasti tie ir saistīti ar neparastiem izdalījumiem, izdalījumi izskatās atšķirīgi. Biezus, graudainus un bez smaržas izdalījumus, visticamāk, izraisa sēnīšu infekcijas, savukārt šķidrus, pelēcīgi baltus izdalījumus, kas smako pēc sapuvušām zivīm, iespējams, izraisa BV. Ja neesat pārliecināta, kas izraisa simptomus, vai ja jums joprojām ir simptomi pēc bezrecepšu produkta izmēģināšanas, noteikti apmeklējiet ārstu, lai izslēgtu jebkādas seksuāli transmisīvās slimības vai citus nopietnus riskus.