Kāpēc mana maksts ir sausa?

Karstuma viļņi un neregulāras mēnešreizes ir divas labi zināmas pazīmes, ka menopauze varētu klauvēt pie durvīm. Bet vai jūs zinājāt, ka maksts sausums un maksts kairinājums arī ir bieži sastopami menopauzes simptomi? Jo, novecojot, noveco arī maksts. Parasti estrogēns palīdz ieeļļot maksti un uzturēt tās veselību, bet, iestājoties menopauzei, sieviešu dzimumhormonu ražošana ievērojami samazinās. Tā rezultātā maksts audi kļūst plānāki, tie izžūst un vairāk pakļauti iekaisumam, ko sauc par maksts sausumu. Bet menopauze nav vienīgais iemesls, kāpēc estrogēna līmenis var pazemināties. Dzemdības, barošana ar krūti, noteikti veselības apstākļi un perorālās kontracepcijas lietošana arī var samazināt estrogēnu daudzumu un savukārt izraisīt maksts sausumu. Dažos gadījumos sausa maksts vispār nav saistīta ar estrogēnu, bet gan ar pārmērīgu higiēnu. Neatkarīgi no tā, kas izraisa jūsu maksts Sahāras tuksneša sausumu, var palīdzēt droši un efektīvi ārstnieciskie līdzekļi.

Maksts sausuma simptomi

Maksts sausums var izraisīt kaitīgo baktēriju vairošanos, kas savukārt var izraisīt nepatīkamus izdalījumus. Varat arī just niezošu sajūtu maksts zonā un ap to un izjust sāpes seksa laikā. Tās bieži ir urīnceļu infekcijas pazīmes. Dažos gadījumos maksts sausums var izraisīt sāpīgus simptomus, piemēram, maksts dedzināšanu, maksts kairinājumu un maksts sāpīgumu.

Maksts sausuma ārstēšana

Kaut arī sausums reti liecina par nopietnu veselības problēmu, tas var izraisīt diezgan nepatīkamu maksts kairinājumu un likt zaudēt interesi par seksu. Bet nav pamata ļaut sausai ādai sabojāt jūsu dzīves kvalitāti – izmēģiniet maksts mitrinātāju, piemēram, Multi-Gyn LiquiGel, lai veicinātu maksts dabisko mitrināšanu. Tas ir dabīgs produkts jebkura vecuma sievietēm – lietojiet to pēc nepieciešamības, lai mazinātu tādus simptomus kā maksts dedzināšana un maksts kairinājums. Multi-Gyn LiquiGel ir bezrecepšu produkts, kuru varat iegādāties tiešsaistē un lielākajā daļā aptiekās. Ja ir izteikti sausuma simptomi un jūs nesaņemat nepieciešamo atvieglojumu no dabīgiem produktiem, ārsts var ieteikt maksts estrogēna terapiju. Šiem līdzekļiem ir dažādas formas, piemēram, kā krēms, svecītes vai mīksts, elastīgs gredzens, kas tiek ievietots maksts augšējā daļā. Ja jums ir citi menopauzes simptomi, kā arī sausums, ārsts var ieteikt spēcīgāku estrogēna terapiju. Vienkārši noteikti pastāstiet savam ārstam, ja ir bijis krūts vēzis, jo estrogēna terapija var palielināt tā atgriešanās risku.

Maksts sausums izraisa

Sievietes pēc menopauzes, visticamāk, cieš no maksts sausuma, taču simptoms var skart jebkura vecuma sievietes. Papildu menopauzei sausu maksti var izraisīt:

  • Dzemdības un barošana ar krūti
  • Kontracepcijas tabletes vai antidepresanti
  • Ķirurģiska olnīcu vai dzemdes izņemšana
  • Dažas vēža ārstēšanas metodes
  • Noteiktas alerģijas un saaukstēšanās zāles
  • Daži imūnsistēmas traucējumi, piemēram, Sjogrena sindroms
  • Ziepes, veļas mazgāšanas līdzekļi, losjoni, aromatizēti tamponi vai dušas želejas

Daži dzīvesveida faktori – piemēram, stress, smēķēšana un pārmērīga fiziskā slodze – var veicināt maksts sausumu. Jums var būt arī lielāks risks, ja neesat dzemdējusi dabīgā veidā vai neesat seksuāli aktīva.