Kas ir maksts sēnīšu infekcija?

Vai jūsu maksts zonā ir niezoša un kairināta āda? Vai esat pamanījusi biezus, baltus izdalījumus, kas līdzinās biezpienam? Vai dodoties uz tualeti, jūs jūtat dedzinošu sajūtu ap maksti? Tad jums var būt sēnīšu infekcija – un jūs neesat viena, ko skar šī problēma. Trīs no četrām sievietēm vismaz reizi mūžā ir bijusi sēnīšu infekcija, un daudzas sievietes cieš no atkārtotām infekcijām. Par laimi, sēnīšu infekcijas nav bīstamas, un lielāko daļu no tām var viegli izārstēt un novērst, lietojot produktus, kurus varat iegādāties tiešsaistē vai nopirkt vietējā aptiekā.

Maksts sēnīšu infekcijas simptomi

Maksts sēnīšu infekcija ietekmē gan maksti, gan vulvu, un simptomu smagums var variēt no ļoti vieglas formas līdz smagām. Ja ir sēnīšu infekcija, visticamāk, piedzīvosiet dažus vai visus šos bieži sastopamos simptomus:

  • Nieze un kairinājums maksts zonā
  • Balti, biezi izdalījumi, kas ir līdzīgi biezpienam
  • Apsārtums maksts zonā un ap to
  • Pietūkusi vulva
  • Dedzinoša sajūta urinēšanas vai seksa laikā

Smagas sēnīšu infekcijas, kas izraisa stipru niezi, var izraisīt arī sāpīgas plaisas, plīsumus un čūlas maksts zonā.

Maksts sēnīšu infekcijas ārstēšana

Standarta Candida albicans ārstēšana ir pretsēnīšu zāles tablešu, krēmu un svecīšu veidā, kas tiek pārdotas bez receptes vai tās izraksta ārsts. Kaut arī pretsēnīšu zāles parasti ir efektīvas īstermiņā, tās var traucēt maksts floru un bieži tām ir dažas nevēlamas blakusparādības. Patiesībā viena no trim sievietēm 3-6 mēnešu laikā pēc pretsēnīšu zāļu lietošanas iegūst citu sēnīšu infekciju. Labāka sēnīšu infekcijas simptomu ārstēšana ir Multi-Gyn FloraPlus, dabisks prebiotisks gels.                     

Kā ārstēt sēnīšu infekciju

Multi-Gyn FloraPlus ir prebiotisks gels, kas ārstē sēnīšu infekcijas simptomus, atbalstot “labās” baktērijas un optimizējot pH līmeni makstī. Lietojiet Multi-Gyn FloraPlus ikreiz, kad makstij nepieciešama neliela palīdzība, īpaši, ja:

  • jums tikko bija mēnešreizes
  • jums bija sekss bez prezervatīva
  • jūs lietojat vai esat lietojusi antibiotikas
  • jums ir tādi simptomi kā nieze, kairinājums un izdalījumi

Lai ārstētu maksts sēnīšu infekciju, vienkārši pirms gulētiešanas iespiediet želeju makstī. Tas ir jādara piecas dienas pēc kārtas. Varat arī jebkurā laikā lietot vienas tūbiņas devu, lai uzlabotu maksts floru. Multi-Gyn FloraPlus ir dabiskas izcelsmes produkts. Lietojiet to, lai nekavējoties atbrīvotos no nepatīkamiem sēnīšu infekcijas simptomiem!

Maksts sēnīšu infekciju izraisa

Makstī ir plašs baktēriju, sēnīšu un citu mikroorganismu klāsts, kas palīdz uzturēt maksts zonu veselīgu un aizsargāt to no kaitīgiem mikroorganismiem. Bet dažreiz tiek traucēts smalkais mikroorganismu līdzsvars, kas var izraisīt maksts kairinājumu un inficēšanos. Lielākā daļa sēnīšu infekciju rodas Candida albicans dēļ. Grūtniecība, antibiotiku lietošana, nekontrolēts cukura diabēts, vāja imūnsistēma un zems estrogēna līmenis (piemēram, no dažiem perorālās kontracepcijas veidiem) ir faktori, kas var veicināt sēnīšu vairošanos un savukārt palielināt infekcijas risku.

Sēnīte vai BV?

Sēnīšu infekcijas dažreiz tiek sajauktas ar citu izplatītu maksts infekciju – bakteriālo vaginozi vai BV. Abas ir saistītas ar maksts floras nelīdzsvarotību un var izraisīt neparastus izdalījumus no maksts, bet izdalījumu faktūra un smarža parasti atšķiras. Ja izdalījumi ir pelēcīgi balti, ūdeņaini un tiem ir izteikta puvušu zivju smaka, iespējams, vainojama bakteriālā vaginoze. Ja izdalījumi ir biezi, balti, bez smakas un līdzinās biezpienam, visticamāk cēlonis ir sēnīšu infekcija. Ja neesat pārliecināta, kas izraisa simptomus, vai ja pēc bezrecepšu produkta izmēģināšanas jums joprojām ir simptomi, noteikti apmeklējiet ārstu, lai izslēgtu jebkādas seksuāli transmisīvās slimības vai citas nopietnākas problēmas.