Maksts kopšana (kā rūpēties par savu maksti)

Jūsu maksts būtībā ir paredzēta pašattīrīšanai, un maksts labas veselības atslēga ir rūpēties par sevi kopumā, ēdot sabalansētu uzturu un vingrojot. Bet pat veselīga maksts var gūt labumu no regulāras intīmās aprūpes. Lielākā daļa sieviešu šodien skuj vai vaksē kaunuma matus, un šīs parastās kaunuma matu noņemšanas metodes var izraisīt tādas problēmas kā kairināta āda, sarkani plankumi un nieze. Daudzas sievietes izjūt arī paaugstinātu nepieciešamību pēc maksts kopšanas menstruāciju laikā un pēc dzemdībām, kad āda ir jutīgāka nekā parasti. Intīmās aprūpes kārtībai nav jābūt sarežģītai, un tā var ievērojami palīdzēt novērst diskomfortu, kā arī palīdzēt justies tīrai un atsvaidzinātai maksts zonā.

Skūšanās

Skūšanās ir lēta kaunuma matu noņemšanas metode, kuru var viegli veikt mājās, tāpēc nav pārsteigums, ka tā ir visizplatītākā matiņu noņemšanas metode. Negatīvie aspekti ir tādi, ka tai ir tendence izraisīt kairinātu ādu, niezi, sarkanus plankumus, griezumus, ieaugušus matiņus un infekciju. Lielākā daļa sieviešu noņem vismaz daļu no kaunuma matiņiem, un to stili svārstās no vieglas apgriešanas līdz pilnīgi kailai ādai. Neatkarīgi no tā, kuru stilu izvēlaties, vienmēr lietojiet asu skuvekli un apsveriet iespēju pirms skūšanās apgriezt kaunuma matus ar šķērēm. Veiciet šīs vienkāršās darbības, lai uzlabotu skūšanās rezultātu un samazinātu kairinājuma risku:

Nomazgājiet vulvu ar maigām, līdzsvarotām pH līmeni līdzīgām putām, piemēram, Multi-Gyn FemiWash, lai notīrītu ādu un nodrošinātu skūšanās gludumu un vienmērīgumu.

Uzklājiet biezu skūšanās krēmu un skujiet matiņus to augšanas virzienā, lai izvairītos no iegriezumiem un matiņu ieaugšanas. Pēc katra vilciena izskalojiet matiņus no skuvekļa un mēģiniet vairāk nekā vienu reizi neskūt to pašu vietu.

Noskalojiet, nosusiniet ar tīru dvieli un uzklājiet Multi-Gyn IntiSkin, lai iegūtu patīkamu, atvēsinošu efektu. Multi-Gyn IntiSkin nomierina un mitrina arī kairinātu ādu.

Mazgāšana

Regulāra vulvas (dzimumorgānu ārējo daļu) mazgāšana var palīdzēt justies tīrai un atsvaidzinātai, taču nepārcentieties ar to. Vulvas mazgāšana reizi dienā vai menstruāciju laikā divas reizes dienā ir pietiekoši daudz. Izvairieties no smaržīgu ziepju lietošanas savā intīmajā zonā un vēlams izvēlēties higiēnas līdzekli, kas ir īpaši izstrādāts vulvai, piemēram, Multi-Gyn FemiWash.

Menstruāciju laikā un pēc seksa varat arī iztīrīt maksts (dzimumorgānu iekšpusi). Izskalojiet to, lietojot Multi-Gyn Vaginal Douche, sievietēm draudzīgu, saspiežamu pudeli ar elastīgu sašaurinājumu. Varat lietot dušu kombinācijā ar īpaši izveidotām Multi-Gyn tabletēm vai vienkārši remdenu ūdeni. 

Higiēna

Nav iespējas ieiet dušā vai arī atrodaties ceļā? Arī tam ir risinājums. Notīriet vulvu ar Multi-Gyn IntiFresh salvetēm, pēc tam uzklājiet dažus pūtienus Multi-Gyn IntiSkin, lai iegūtu atvēsinošu, nomierinošu efektu. Šī vienkāršā kārtība efektīvi attīra maksts zonu un novērš smaku, liekot jums justies svaigai. Abus produktus var lietot tik bieži, cik vēlaties, un tos ir ērti ievietot somiņā.

Grūtniecība

Daudzas sievietes grūtniecības laikā un pēc bērna piedzimšanas piedzīvo diskomfortu un jutīgu ādu maksts zonā. Šajā laikā jums var nākties papildināt savu parasto higiēnas režīmu ar produktiem, kas īpaši izstrādāti šim periodam. Multi-Gyn kompreses var palīdzēt nomierināt jutīgu ādu un veicināt dabisko dziedināšanas procesu intīmajā zonā grūtniecības laikā un pēc dzemdībām.

Padomi maksts kopšanai

Runājot par jūsu maksts veselību, liela nozīme ir profilaksei. Aplūkojiet šos intīmās aprūpes padomus, lai samazinātu kairinājuma risku un saglabātu savas intīmās zonas veselību – iekšpusē un ārpusē:

  • Valkājiet brīvu apakšveļu no dabīgiem materiāliem, vēlams no kokvilnas
  • Nevalkājiet apspīlētas biksītes
  • Mazgājiet apakšveļu ar mazgāšanas līdzekli bez smaržas un labi izskalojiet
  • Apsveriet iespēju gulēt bez apakšveļas, lai maksts varētu elpot
  • Vienmēr izvēlieties higiēnas līdzekļus, kas īpaši izstrādāti intīmai kopšanai
  • Izvairieties no sieviešu higiēnas līdzekļiem, piemēram, aerosoliem un dezodorantiem, aromātiskām eļļām, burbuļvannām, vannas eļļām, talka un pulvera
  • Sausuma ārstēšanai lietojiet maksts mitrinātāju uz ūdens vai silīcija bāzes
  • Izmēģiniet maksts lubrikantu sausuma ārstēšanai seksa laikā