Bakteriālā vaginoze grūtniecības laikā ir saistīta ar dažām nopietnākām sekām, un tādēļ tā jāārstē, tiklīdz tā tiek diagnosticēta.

Grūtniecība ir pārmaiņu un gaidību laiks

Mūsu ķermeņa funkcijas ir vērstas uz rūpēm par jauno dzīvību, kas tik tikko ir radusies, un sagatavo mūs dzemdībām, barošanai ar krūti un bērna kopšanai. Lai arī tas var būt patīkams periods mūsu dzīvē, tas nebūt nav bezrūpīgs. Straujas izmaiņas, tostarp izmaiņas mūsu hormonu līmenī, var izraisīt dažādas neērtības un sāpes. Papildu tam, ka dažādas slimības un infekcijas var radīt problēmas, tās var ietekmēt arī mūsu grūtniecību, mazuļa attīstību vai dzemdības. Piemēram, bakteriālā vaginoze grūtniecības laikā ir saistīta ar dažām nopietnākām sekām, un tādēļ tā jāārstē, tiklīdz tā tiek diagnosticēta.

Kas ir bakteriālā vaginoze?

Bakteriālā vaginoze ir viena no visbiežāk sastopamajām maksts problēmām. To izraisa mikrobu līdzsvara traucējumi makstī, un tam var būt viegli vai smagi izteikti simptomi, piemēram: balti vai pelēki ūdeņaini izdalījumi, nepatīkama zivs smaka, kairinājums un sāpes maksts zonā.

Kaut arī šie simptomi ir nepatīkami, tie neapdraud dzīvību, un vairumā gadījumu tos var viegli ārstēt ar antibiotikām vai dabīgu produktu, kas atjauno maksts floras līdzsvaru.

Tomēr bakteriālā vaginoze grūtniecības laikā var izraisīt smagākas sekas, tostarp priekšlaicīgu dzemdību risku. Šī iemesla dēļ grūtniecēm nekavējoties jāsazinās ar veselības aprūpes speciālistu, ja viņām ir aizdomas, ka viņām varētu būt bakteriālā vaginoze.

Kā ārstēt bakteriālo vaginozi grūtniecības laikā?

Medikamentu lietošanu grūtniecības laikā ir jāierobežo, vienmēr ir jākonsultējas ar ārstu vai vecmāti. Dažreiz nav ieteicams lietot zāles, jo pastāv bērna veselības apdraudējuma risks, taču ir jāpatur prātā, ka ne visām zālēm ir izpētīti veselības riski.

Bakteriālo vaginozi var ārstēt ar antibiotikām, piemēram, metronidazolu, no kura grūtniecības laikā ir ieteicams izvairīties. Alternatīva ir dabīgu produktu izmantošana, kas atjauno maksts pH līmeni un ļauj labajām baktērijām atjaunot floras līdzsvaru maksts vidē. Dažus no šiem produktiem var lietot grūtniecības laikā, taču, tā kā katra sieviete un katra grūtniecība ir atšķirīga, terapija jāapspriež ar ārstu vai vecmāti.

Vai vēlaties uzzināt vairāk?

Dalīties