Zāles un produktus, kuri ārstē candidu, bieži var iegādāties bez receptes. Tie ietver pretsēnīšu krēmus, perorālu pretsēnīšu terapiju, probiotikas un prebiotikas.

Sēnītes, bieži sastopams diskomforts makstī

Viena no visbiežāk sastopamajām maksts problēmām ir maksts piena sēnīte, kas pazīstama arī kā maksts sēnīte, kandidoze vai vienkārši candida. Piena sēnītes simptomi ietver biezus baltus izdalījumus, ko parasti raksturo kā līdzīgus biezpienam, spēcīgu apsārtumu un niezi vulvas-maksts zonā. Nieze var izraisīt papildu kairinājumu un sāpes, kā arī dedzinošu sajūtu urinējot vai dzimumakta laikā. Ja jums paradās kāds no šiem simptomiem, ir svarīgi sazināties ar savu ārstu vai ginekologu, lai apstiprinātu diagnozi, un saņemt ārstēšanu pret candida infekciju.

Vai es varu pati izārstēt maksts sēnīšu infekciju?

Zāles un produktus, kuri ārstē candidu, bieži var iegādāties bez receptes. Tai skaitā pretsēnīšu krēmus, perorālu pretsēnīšu terapiju, probiotikas, prebiotikas un citus produktus. Tas nozīmē, ka, pareizi diagnosticējot, jūs varētu izārstēt sēnīšu infekciju, neapmeklējot veselības aprūpes speciālistu. Tomēr parastos maksts piena sēnīšu simptomus dažreiz var izraisīt arī kaut kas cits (maksts sausums, bakteriālā infekcija), vai arī tie var maskēt STS ar nopietnākām sekām. Ja neesat pārliecināta, ka ciešat no maksts sēnīšu infekcijas, vai sūdzības turpinās, ir svarīgi sazināties ar savu ārstu vai ginekologu, lai saņemtu padomu par labāko ārstēšanu.

Ko es varu darīt, lai atvieglotu maksts sēnīšu infekcijas simptomus?

Veselām sievietēm maksts piena sēnīte nav dzīvībai bīstama veselības problēma, taču pastāvīga nieze un kairinājums var ievērojami pasliktināt jūsu seksuālās dzīves kvalitāti, kā arī padarīt tualetes apmeklējumu, ilgstošo sēdēšanu un pieguļošas apakšveļas valkāšanu par īstu izaicinājumu. Dabisko želeju un aerosolu var lietot, lai nekavējoties atbrīvotos no niezes un kairinājuma, savukārt maksts prebiotiku lietošana var atbalstīt šo terapiju. Ir arī svarīgi piekopt regulāru maksts higiēnu, izmantojot remdenu ūdeni vai maigu intīmo mazgāšanas līdzekli bez ziepēm, izvairoties no aromātiskiem ieliktņiem un tualetes papīra, un, kad vien iespējams, iesakām gulēt bez apakšveļas.

Vai vēlaties uzzināt vairāk?

Dalīties