Maksts higiēna nav tikai mazgāšanās. Ir daudz faktoru, kas var mainīt mikrobu līdzsvaru, piemēram, seksuāla aktivitāte, sintētiska apakšveļa vai kaunuma apmatojuma noņemšana.

Kā darbojas antibiotikas

Antibiotikas ir zāļu grupa, kas darbojas vai nu iznīcinot baktērijas, vai arī apturot to augšanu, tādējādi apturot infekciju un palīdzot mūsu ķermenim cīnīties pret slimību. Šāda veida zāles tiek ļoti plaši izmantotas, sākot no kakla iekaisuma līdz orgānu infekcijām. Kaut arī antibiotikas ir ļoti efektīva un diezgan droša zāļu grupa, tās nav selektīvas – tas nozīmē, ka tās ne tikai iznīcina baktērijas, kas uzbrūk mūsu ķermenim, bet arī samazina labo baktēriju skaitu, kas normāli dzīvo mūsu ķermenī un uz tā. Šīs labās baktērijas nerada problēmas un bieži vien ir pat noderīgas mūsu veselībai. Tāpēc šo baktēriju iznīcināšana ir labi atzīta nevēlama antibiotiku terapijas blakne.

Maksts infekcijas pēc antibiotikām

Labo baktēriju skaita samazināšana dod iespēju augt sliktajām baktērijām un sēnītei. Tāpēc sievietēm ir raksturīga bakteriāla vaginoze vai sēnīšu infekcija tieši pēc antibiotiku terapijas vai pat tās laikā. Bieži gadās, ka sievietes lieto antibiotikas esošās maksts infekcijas ārstēšanai, bet pēc sākotnējās infekcijas ārstēšanas parādās sekundārs stāvoklis. Tas notiek tāpēc, ka antibiotiku terapijas laikā tiek bojāta maksts flora, kā rezultātā palielinās atkārtotas bakteriālās vaginozes vai sēnīšu infekcijas epizodes risks, kam var būt nepieciešama papildu terapija.

Lai pasargātu sevi no antibiotiku izraisītām maksts infekcijām, varat lietot produktu, kas satur prebiotikas. Prebiotikas stimulē labo baktēriju augšanu, palīdzot maksts florai atjaunoties. Tādā veidā prebiotikas var palīdzēt novērst maksts infekcijas, ko izraisa antibiotikas vai citi faktori, un tie var paātrināt atveseļošanos pēc simptomu parādīšanās.

Vai vēlaties uzzināt vairāk?

Dalīties