Ja esat grūtniece un rodas tādi simptomi kā bagātīgi izdalījumi, nieze un kairinājums, jums jāsazinās ar ārstu vai vecmāti, kas pārbaudīs jūsu veselību un nozīmēs pareizo terapiju.

Nereti sievietes grūtniecības laikā piedzīvo daudz vairāk maksts problēmas nekā jebkurā laikā pirms vai pēc tam. Pārmaiņas, kuras mūsu ķermenis piedzīvo augļa attīstības un augšanas laikā, kā arī laikā, kad barojam mazuli ar krūti, galvenokārt regulē hormonālais līmenis, un tās ietekmē katru mūsu dzīves aspektu.

Slikta dūša, svara pieaugums un aizmāršība topošo māmiņu starpā tiek apspriesta gadu gaitā, taču tikai retais piemin, ka maksts sēnīšu infekcija grūtniecības laikā var būt reāla problēma, pasliktinot bieži jau tāpat skarto topošo vecāku intīmo dzīvi. Kaut arī maksts sēnīte vai piena sēnīte var būt smaga, atkārtota un kaitinoša infekcija, tā parasti nerada risku ne mātei, ne mazulim. Ja, sākoties dzemdībām, jums ir sēnīšu infekcija, pastāv iespēja, ka bērns saslims, jo attīstīsies infekcija mazuļa mutē.

Tomēr, ja esat grūtniece un rodas tādi simptomi kā bagātīgi izdalījumi, nieze un kairinājums, jums jāsazinās ar ārstu vai vecmāti, kas pārbaudīs jūsu veselību un nozīmēs pareizo terapiju. Grūtniecības laikā varat droši izmantot visizplatītākās recepšu un bezrecepšu pretsēnīšu terapijas.

Kādi ir maksts sēnītes infekcijas simptomi?

Maksts piena sēnītes simptomi ir:

  • Balti biezi izdalījumi, līdzīgi biezpienam
  • Nieze un kairinājums maksts zonā
  • Apsārtums un dedzināšana urinēšanas laikā

Daži no šiem simptomiem var parādīties citos apstākļos, piemēram, bakteriālā vaginozē vai STS. Tā kā šie simptomi var nopietni ietekmēt māti un bērnu, ir svarīgi sazināties ar ārstu vai vecmāti, lai tos apspriestu.

Atkārtota maksts sēnītes infekcija grūtniecības laikā

Dažreiz neatkarīgi no nozīmētās terapijas un mainītā hormonu līmeņa dēļ grūtniecēm piena sēnīte var atkārtoties. Candida albicans, mikroorganisms, kas ir atbildīgs par lielāko daļu piena sēnīšu, pat var kļūt rezistents pret pretsēnīšu terapiju.

Prebiotiskā terapija var piedāvāt zināmu atbalstu maksts florai, taču vairumā gadījumu tā pati netiek galā ar infekciju. Ja nonākat šajā situācijā, atliek vien atvieglot simptomus, līdz brīdim, kad pēc dzemdībām hormoni atgriezīsies normālā stāvoklī. To var izdarīt, izmantojot bezrecepšu aerosolus vai želejas, kas atvēsina ādu un aptur niezi un dedzinošo sajūtu. Tomēr katra grūtniecība ir atšķirīga, un pirms izlemjat lietot kādu produktu savā intīmajā zonā, jums jākonsultējas ar veselības aprūpes speciālistu.

Dalīties