Bakteriālā vaginoze rodas no baktēriju vairošanās jūsu makstī.

Vai jūs kādreiz manījāt dīvainu smaku no savas intīmās zonas?

Spēcīga, pat zivīm līdzīga smaka, kas lika justies mazliet neērti? Tas varētu būt saistīts ar bakteriālo nelīdzsvarotību, kas pazīstama arī kā bakteriālā vaginoze (BV).

Kas izraisa bakteriālo vaginozi?

Bakteriālā vaginoze rodas no baktēriju vairošanās jūsu makstī. Parasti maksts dominējošās baktērijas ir veselīgās laktobacillus, bet, ja attīstās BV, citas nevēlamas baktērijas sāk pāraugt laktobacillus.

Precīzs šīs vairošanas cēlonis nav zināms, taču ir daži faktori, kas var palielināt risku, piemēram, seksuāla aktivitāte. Tomēr ir svarīgi uzsvērt, ka BV var rasties arī bez seksuālas aktivitātes. Tāpēc bakteriālā vaginoze netiek uzskatīta par STS.

Simptomi

Šie simptomi var norādīt uz bakteriālo vaginozi:

  • Smakojoša, zivīm līdzīga smaka (kas var pastiprināties pēc dzimumakta)
  • Šķidri, pelēcīgi balti maksts izdalījumi
  • Retāk sastopami simptomi ir dedzināšana urinēšanas laikā un maksts nieze

Kā jāārstē bakteriālā vaginoze?

Lielākajai daļai sieviešu bakteriālā vaginoze ir nekaitīga, taču tā var radīt diskomfortu. Ārstēšana parasti ir vērsta uz simptomu mazināšanu. Visbiežākais bakteriālās vaginozes ārstēšanas veids ir antibiotikas. Lietošanas veids vai nu kā tabletes, ko lietojat iekšķīgi, vai kā līdzeklis, ko lietojat iekšā makstī. Lielākajai daļai sieviešu tā ir efektīva ārstēšana, tomēr tā var izraisīt tādas blakusparādības kā slikta dūša un vemšana. Alkohola lietošana kopā ar šo antibiotiku var palielināt to, cik izteiktas būs blaknes.

Vēl viena izplatīta ārstēšanas metode ir plaši pieejamo līdzekļu izmantošana, ko varat iegādāties aptiekā. Lielākā daļa šo produktu darbojas, atjaunojot maksts pH līmeni.

Vienmēr pārliecinieties, ka izmantojat dabīgu produktu, kas ārstē bakteriālo vaginozi, kā arī atjauno maksts floru, palīdzot novērst turpmāko infekciju rašanos. Multi-Gyn ActiGel ārstē bakteriālo vaginozi (BV) un sniedz tiešu kairinājumu, jutīgumu, apsārtumu un sāpīgumu simptomu ārstēšanu, ko izraisa baktēriju problēmas.

Bakteriālā vaginoze grūtniecības laikā

Grūtniecības laikā bakteriālā vaginoze dažos gadījumos var palielināt tādu komplikāciju risku kā priekšlaicīgas dzemdības vai spontāns aborts. Ja esat grūtniece un jums ir simptomi, kas ir saistīti ar bakteriālo vaginozi, sazinieties ar savu ārstu.

Vai vēlaties uzzināt vairāk?

Kur es varu nopirkt Multi-Gyn produktus?

Forši, apsveicam, jūs jau gandrīz atbrīvojāties no neērtībām un problēmām! Multi-Gyn produktus bez receptes var iegādāties aptiekās vairāk nekā 50 pasaules valstīs.

Dalīties