Maksts dedzināšana un apsārtums

Vai ir dedzinoša sajūta maksts zonā katru reizi, kad urinējat? Vai ap maksts atvērumu āda ir apsārtusi un / vai pietūkusi? Varbūt jūs pat redzat nelielas plaisas vai čūlas uz vulvas jutīgās ādas? Tad jums var būt vaginīts, kas ir pieklājīgs maksts kairinājuma nosaukums. Kaut arī bieži vien sievietes dedzināšanu maksts zonā saista ar urīnceļu infekciju, maksts kairinājumu tikpat labi var izraisīt sēnīšu infekcija, bakteriālā vaginoze, sausums vai seksuāli transmisīva slimība. Apsārtumu un dedzināšanu maksts rajonā parasti pavada smags kairinājums un dedzinošas sāpes, un, ja vien tas netiek ārstēts, tas var negatīvi ietekmēt jūsu dzīves kvalitāti. Atkarībā no tā, kas izraisa dedzinošo sajūtu maksts zonā, jums var palīdzēt efektīvi bezrecepšu medikamenti. Un jo ātrāk jūs saņemsiet ārstēšanu, jo labāk!

Maksts dedzināšanas ārstēšana

Apsārtušās maksts āda un dedzinošas maksts ārstēšana atšķiras atkarībā no tā, kas izraisa simptomus. Viens no visbiežāk sastopamajiem maksts kairinājuma cēloņiem ir sēnīšu infekcija, kuru var ārstēt ar Multi-Gyn FloraPlus, drošu prebiotisko gelu, kas stimulē maksts labvēlīgās baktērijas un nekavējoties atbrīvo no kairinājuma un niezes. BV gadījumā izmēģiniet Multi-Gyn ActiGel. Šim gelam ir tieša nomierinoša iedarbība uz kairinājumu un citām ar maksti saistītām problēmām. Ja jums ir aizdomas, ka maksts sausums izraisa jūsu simptomus, izvēlieties Multi-Gyn LiquiGel, kas novērš kairinājumu, atbalstot maksts un maksts ādas eļļošanu. Visas trīs želejas ir dabīgi produkti, kuras bez receptes var iegādāties tiešsaistē vai vietējā aptiekā. Ja kairinājums un dedzinošas maksts sāpes neizzūd pēc tam, kad esat izmēģinājusi bezrecepšu produktu, tas var liecināt par nopietnāku infekciju vai STS, kas jāārstē ar antibiotikām vai citām recepšu zālēm. Vienmēr konsultējieties ar savu ārstu, ja neesat pārliecināta, kas izraisa jūsu simptomus, lai jūs varētu saņemt diagnozi un atbilstošas zāles.

Maksts dedzināšanas simptomu atvieglojums

Maksts dažreiz kļūst kairināta no alergēniem un lietām, ko savā ikdienā lietojam, par kurām vismazāk spējam aizdomāties. Dažas vienkāršas dzīvesveida izmaiņas var palīdzēt saglabāt maksts zonas veselību un atvieglot apsārtumu, dedzināšanas sajūtu un citus apgrūtinošus simptomus:

  • Valkājiet tikai brīvu, 100% kokvilnas apakšveļu
  • Nav ieteicams mazgāt maksti vairāk nekā vienu reizi dienā
  • Izvairieties no ziepju, aerosolu un smaržu lietošanas maksts zonā
  • Nav ieteicams lietot parfimētu tualetes papīru, tamponus, ieliktnīšus un citus aromātiskus higiēnas līdzekļus
  • Guliet bez apakšveļas
  • Izvairieties no šauru un apspīlētu apakšbikšu valkāšanas un nesēdiet mitrā peldkostīmā

Maksts dedzināšanas cēloņi

Kairinājums, apsārtums un dedzinoša sajūta maksts zonā ir bieži sastopami simptomi, kas rada vairākas veselības problēmas. Bieži, bet ne vienmēr, tās liecina par izmaiņām jūsu baktēriju florā, kas izraisa kaitīgu mikrobu augšanu un labvēlīgo baktēriju skaita kritumu, kas regulē skābumu makstī un pasargā to no infekcijas. Parasti apsārtumu, dedzināšanu un sāpīgu urinēšanu papildina citi simptomi, kas var palīdzēt noskaidrot pamatproblēmu.

  • Sēnīšu infekcija. Dedzinoša sajūta maksts zonā kopā ar smagu niezi un bieziem, baltiem izdalījumiem, kas līdzinās biezpienam, parasti norāda uz sēnīšu infekciju.
  • Bakteriālā vaginoze (BV). Ja jūsu maksts izdalījumi ir spēcīgi, un to smaka atgādina zivju smaku, visticamāk, ka pie vainas ir BV.
  • Maksts sausums. Neparasti izdalījumi, nieze, biežas urīnceļu infekcijas un dedzinošas sāpes maksts zonā dzimumakta laikā, var liecināt par maksts sausumu, īpaši, ja esat pārcietusi menopauzi, vai tā tikko sākās.
  • Seksuāli transmisīvās slimības (STS). Vairākas STS var izraisīt apsārtumu un dedzinošu sajūtu maksts zonā. Sazinieties ar ārstu, ja pamanāt sāpīgus pūslīšus, neparastus izdalījumus, sāpes vēderā, pietūkumu ap maksti vai asiņošanu pēc dzimumakta vai starp mēnešreizēm.