Kāpēc mana maksts smako?

Veselīga maksts var smaržot daudzos veidos – salda, asa, muskusa vai zemes smaka-, un katras sievietes maksts smarža ir unikāla. Viegla maksts smaka parasti ir pilnīgi normāla parādība, un par to nav jāuztraucas. To var izraisīt diētas, hormonu līmeņa, menstruālā cikla vai maksts baktēriju izmaiņas. Dzimumakts un liela svīšana arī  var ietekmēt maksts smaržu. Bet, ja pamanāt izteiktu smaku, kas atgādina sapuvušas zivis, tā, iespējams, ir infekcijas pazīme. Zivju smaka ir bieži sastopams bakteriālās vaginozes simptoms – stāvoklis, ko izraisa maksts floras nelīdzsvarotība. Baktēriju vaginoze jeb BV izraisa kaitīgu baktēriju nekontrolētu augšanu un iznīcina labvēlīgās baktērijas, kas regulē maksts pH līmeni. Papildus smakojošas maksts simptomam, bakteriālā vaginoze var mainīt maksts izdalījumu krāsu un struktūru, padarot to pelēcīgi baltu un šķidrāku nekā parasti. Tādēļ, smaka no maksts bieži ir vienīgais pamanāmais bakteriālās vaginozes simptoms. Kaut arī nepatīkamā maksts smaka var būt traucējoša un pat negatīvi ietekmēt jūsu dzīves kvalitāti, to var viegli izārstēt.

Kā atbrīvoties no maksts smakas

Bakteriālo vaginozi parasti ārstē ar antibiotikām, bet dabīgs, bezrecepšu produkts, piemēram, Multi-Gyn ActiGel, ir gan efektīvs, gan maigāks ķermeņa ādai. Antibiotikas nešķiro un iznīcina visas maksts baktērijas. Multi-Gyn ActiGel bloķē tikai kaitīgos mikroorganismus, vienlaikus atbalstot labvēlīgās baktērijas. Lai ārstētu bakteriālo vaginozi un mazinātu nepatīkamo maksts smaku, lietojiet želeju vismaz divas reizes dienā vismaz piecu dienu garumā. Ja neesat pārliecināta, vai smaku izraisa bakteriālā vaginoze vai arī ja ārstēšana nepalīdz, sazinieties ar ārstu. Iespējams, ka smakai ir vēl viens iemesls, piemēram, seksuāli transmisīvā slimība vai tampons, kas ir aizmirsts un atstāts makstī uz vairākām dienām vai pat nedēļām. Jā, tas notiek, un tas var būt pat biežāk, nekā jūs domājat!

Kā atbrīvoties no smakojošiem izdalījumiem

Tāpat kā maksts smaku, arī smakojošus izdalījumus var ārstēt ar Multi-Gyn ActiGel. Lietojiet to vismaz divas reizes dienā piecas dienas pēc kārtas, lai ārstētu BV infekciju un samazinātu izdalījumus.

Vai es varu novērst smaku no maksts?

Laba higiēna var palīdzēt novērst maksts smaku, taču nevajag pārcensties! Maksts no iekšpuses pati sevi attīra, radot izdalījumus, un pārmērīga higiēna var izraisīt sausumu un kairinājumu. Vienkārši nomazgājiet maksts (vulvu – sievietes ārējā jeb redzamā dzimumorgānu daļa) ārpusi ar tīru, siltu ūdeni vai lietojiet maigas ziepes bez smaržas, piemēram, Multi-Gyn FemiWash, un rūpīgi nosusiniet ar tīru dvieli. Multi-Gyn FemiWash ir maigas un līdzsvarotas pH putas, ko var droši lietot, lai attīrītu un atsvaidzinātu jūsu intīmo zonu, atšķirībā no smaržīgajām ziepēm, kas var negatīvi ietekmēt pH līmeni un maigo baktēriju līdzsvaru makstī. Parasti pietiek ar mazgāšanu reizi dienā, izņemot gadījumus, kad esat menstruāciju laikā; tad, iespējams, vēlēsities mazgāties biežāk, lai izvairītos no maksts smakas. Neaizmirstiet notīrīt arī starpeni (zonu starp maksts atveri un tūpli). Gan Multi-Gyn ActiGel, gan Multi-Gyn FemiWash var iegādāties šeit.

Vairāk padomu, kā saglabāt maksti veselīgu un izvairīties no nepatīkamas smakas:

  • Valkājiet tikai brīvu, 100% kokvilnas apakšveļu, kas ļauj jūsu maksts ādai elpot
  • Mazgājiet apakšveļu, lietojot vieglas ziepes, un rūpīgi izskalojiet
  • Izvairieties no auduma mīkstinātāju lietošanas
  • Izvairieties no aromātiskiem sieviešu higiēnas līdzekļiem, piemēram, higiēnisko ieliktņu, vannas eļļu, aromātisko eļļu, talka, aromātisko salvešu un maksts dezodorantu lietošanas
  • Dzimumakta laikā lietojiet prezervatīvu, lai pasargātu sevi no seksuāli transmisīvām slimībām