Kāpēc mana maksts niez?

Ja kādreiz esat cietusi no maksts niezes, jūs zināt, ka tā ir ārkārtīgi traucējoša problēma. Maksts un dzimumorgānu nieze ir biežāk sastopama, nekā jūs domājat, taču daudzas sievietes joprojām jūtas neērti par to runāt. Maksts nieze var būt saistīta ar vairākiem iemesliem, tostarp infekcijām, kairinātājiem, sausumu un seksuāli transmisīvām slimībām. Atkarībā no tā, kas izraisa jūsu maksts niezi, ir drošas un efektīvas ārstēšanas metodes, kas var palīdzēt atbrīvoties no simptomiem un novērst to atkārtošanos.

Kas izraisa maksts niezi?

Ir vairāki maksts niezes cēloņi, daži ir biežāk sastopami nekā citi:

  • Sēnīšu infekcijas. Sēnītes izraisa Candida albicans sēnītes, un tas ir ļoti izplatīts maksts intensīvas niezes cēlonis. Tas jo īpaši bieži skar grūtnieces, jo hormonu izmaiņas grūtniecības laikā var izjaukt maksts pH līdzsvaru.
  • Alergēni vai kairinātāji. Lateksa prezervatīvu vai parfimētu higiēnas līdzekļu lietošana var izraisīt maksts kairinājumu un niezi. Sintētiskas apakšveļas nēsāšana, sekss, braukšana ar divriteni, vai jāšana ar zirgiem arī var izraisīt maksts berzi un niezi.
  • Bakteriālā vaginoze. BV simptoms ir nepatīkama smaka, ūdeņaini izdalījumi, bet dažreiz tas var būt saistīts arī ar niezi maksts zonā.
  • Sausums. Iestājoties menopauzei, dzemdējot vai barojot bērnu ar krūti, jūsu ķermeņa estrogēna līmenis mēdz samazināties, kas var padarīt maksts gļotādu plānāku, sausāku un mazāk elastīgu. To sauc par maksts sausumu, un tas var izraisīt maksts niezi.
  • Seksuāli transmisīvās slimības. Dažos gadījumos herpes, kaunuma utis, trihomoniāze un dzimumorgānu kondilomas var izraisīt maksts niezi.

Ja neesat pārliecināta, kāpēc maksts zonā ir nieze, sazinieties ar ārstu vai veselības aprūpes centru. Lai iegūtu pareizu ārstēšanu, ir ļoti svarīgi noteikt problēmas cēloni, kas ir īpaši svarīgi, ja esat grūtniece.

Maksts niezes ārstēšana

Ābolu sidra etiķis, jogurts, tējas koka eļļa, ķiploki, kokosriekstu eļļa… Internetā ir daudz mājas līdzekļu pret maksts niezi, taču to efektivitāte nesasniedz vēlamo līmeni. Dažiem mājas ārstēšanas līdzekļiem var būt pat pretējs efekts, kas izraisa dedzināšanu un kairinājumu uz vulvas un maksts. Ja jūs zināt, ka niezi izraisa sēnīšu infekcija, drošākais veids ir to ārstēt ar bezrecepšu produktu, piemēram, Multi-Gyn FloraPlus. 

Kā apturēt maksts niezi

Multi-Gyn FloraPlus ir prebiotisks gels, kas veicina maksts labvēlīgos laktobacillus un nekavējoties novērš traucējošo niezi un kairinājumu, ko izraisa sēnīšu infekcija makstī. Jūs to varat lietot gan sēnīšu infekciju ārstēšanai, gan veselīgas mikrofloras līdzsvara veicināšanai maksts zonā, īpaši, ja:

  • jums tikko bija mēnešreizes
  • jums bija sekss bez prezervatīva
  • jūs lietojat vai esat lietojusi antibiotikas
  • jums ir tādi simptomi kā nieze, kairinājums un izdalījumi

Ja jums ir problēmas ar niezi, un vēlaties tūlītēju atvieglojumu, lietojiet aplikatoru, lai maksts iekšpusē izspiestu vienu Multi-Gyn FloraPlus devu. Lai ārstētu sēnīšu infekciju, atkārtojiet lietošanu pirms gulētiešanas piecas dienas pēc kārtas. Multi-Gyn FloraPlus ir dabiskas izcelsmes produkts. Atšķirībā no tradicionālajām sēnīšu ārstēšanas metodēm, tas drīzāk uzlabo maksts floru, nevis apkaro to. Pērciet to šeit, lai nekavējoties atbrīvotos no kaitinošas maksts niezes. Ja pēc gela lietošanas problēma joprojām pastāv, sazinieties ar savu ārstu.